למה עברתי לצד השני: עמית אלון על האלבום השלישי של דני הדר, "מה מה מה".
נרשם ע"י :  עמית אלון   בתאריך : 10/03/2007 14:00:20
"דני הדר הוא משורר פאנק של הרחוב הארוך שמתחיל בדרום תל אביב ונגמר באיקיאה. הוא מצליח להעביר את אותה תל אביביות בצורה מדויקת ומאוד חכמה, ואין ספק שהוא יודע לספר סיפורים".

אחד החרוזים המוצלחים של דני הדר באלבומו הקודם הוא כלום ואורלי קסטל בלום. גם באלבומו החדש ממשיך דני הדר לספר סיפורים מחדרי השינה של מרכז תל אביב. חדרי שינה שמאכלסים סקס לרגע, מערכות יחסים שנגמרות או שלעולם לא יתחילו, והרבה הרבה כלום. רווקים ונשואים, צעירים ומבוגרים, כולם מחפשים אהבה, או במילה אחרת, סקס לרגע; סקס שיעלים למשך כמה דקות את תחושת הבדידות.
הניכור האורבאני הופך אנשים לאומללים, והאומללות הזאת מאוהבת בעצמה. אבל בסופו של דבר הריק הסארטרי הזה אחראי לריבוי מכוני הליווי ומכוני הקבלה בעיר הנהדרת הזאת.

פעם הוקסמתי מהריק הנפלא הזה ומהיצירה האומנותית שלצדו. בינתיים הזדקנתי או שסתם עברתי לצד השני. יש משהו משעמם במערכות יחסים ועוד ועוד ועוד מערכות יחסים. משהו תל אביבי חרדי. חד ממדי. אני מתרגש ממורכבות ולא ממשחקי צד מול צד. יש יותר משני כיוונים לשעון.
וכשאסתטיקת הריק הזאת מסתכלת בראי ונבהלת, היא לובשת שחורים והופכת לפוליטית. ואז זה דוקר וכואב וחד, ובתור חתרן בלתי נלאה אני מתגייס לשורות המהפכה. ועוד בטרם המהפכה מתחילה, אני מגלה שסופה להיגמר בעוד מערכת יחסים ובסיגריה של אחרי (לפעמים אני חושב שבתל אביב עושים סקס בשביל הסיגריה של אחרי). העונש לחבר שבגד בערכי הריק הקדוש הוא סקס עם החברה שלו. בשביל מה צריך "מערכות ישראל" כשיש מערכות יחסים?
ואז אני מזכיר לעצמי שאסתטיקת הריק נהדרת ונפלאה, אבל לחפש בה אתיקה או משמעות חיים זה באמת מוגזם.

ולמי שלא הבין – אני מאוד אוהב את האלבום החדש של דני הדר. יצירת אומנות טובה ומהנה מאוד. דני הדר הוא משורר פאנק של הרחוב הארוך שמתחיל בדרום תל אביב ונגמר באיקיאה. הוא שולח אותי לכל מיני משוררים אחרים שיודעים לדקור בשקט בלי לעשות הרבה רעש (מרנדי ניומן ועד דייויד תומס מפר אובו). הוא מצליח להעביר את אותה תל אביביות בצורה מדויקת ומאוד חכמה, ואין ספק שהוא יודע לספר סיפורים: סיפורים על סקס מנוכר עם זונות או עם בחורות מתות מבפנים; סיפורים על גבר שרודף אחרי הדבר האמיתי ומקבל את הכאב האמיתי; שבורח מעולם החומר ומחפש אהבה; ובסופו של דבר מגלה שבעולם החומר, המקסימום שאתה יכול לקבל זה סקס. ולמרות שאת הסיפורים האלה כבר שמענו יותר מפעם אחת, דני הדר מספיק חכם ומרתק בשביל שאשב ואשמע אותם ממנו.

אני לא מפסיק לשמוע את האלבום החדש של דני הדר, וההופעה שלו בפולקל'ה הייתה נהדרת בפני עצמה. הוא חכם ותיאטרלי. ואפילו נראה לי שהוא בשל למערכת יחסים.להאזנה לשלושת האלבומים של דני הדר
סיסטריי על הופעת ההשקה של דני הדר לאלבומו "מה מה מה"